Turku pääkirjasto 13.3.-6.4.2018

Tuusula Lottamuseo 7.11.-19.12.2017

Jyväskylä pääkirjasto 7.10.-28.10.2017

Imatra pääkirjasto 13.5.-18.6.2017

Tampere pääkirjasto Metso 18.4.-6.5.2017

Laterna Magica kirjagalleria Helsinki 7.3.-25.3.2017


Joensuun pääkirjasto 16.1-29.1.2017


Puolustusvoimien kansainvälinen keskus, Santahamina, Helsinki, 24.10.-8.12.2016


Porin pääkirjasto, Tuntematon rauhanturvaaja 1990-1991, 12.9-8.10.2016


Tuusulan kirjasto, kesä- heinäkuu 2016


Kuvataidetaloyhdistys Suna ry Espoo päivän tapahtumat 2014, 2015 ja 2016


Galleria Espoonsilta, yhdessä kuvataiteilija Pentti Heineksen kanssa, joulukuu 2011


Rööperin Taidesalonki, joulukuu 2011, 2012


Keravan kirjasto, 2 krs. näyttelyseinä, joulukuu 2011


Keravan kirjasto, ikkunagalleria, marraskuu 2011


Tapiolan kirkko, näyttelytila, elokuu 2011


Jorvin sairaala, näyttelyaula, heinäkuu 2011


Rööperin Taidesalonki, Helsinki, yhteisnäyttely, joulukuu 2010


Killin Kalleria, Killinkoski, Virrat, elokuu 2010


Cafe Red, Helsinki 2010 (kaksi näyttelyä)


Max´s Cafe, Helsinki 2009


Galleria Espoonsilta 2008


Kuvataidetalo Suna ry:n yhteisnäyttelyissä (2009-2015)


mustavalko- ja diakuvia useissa näyttelyissä Suomessa ja ulkomailla 1980-luvulla.


Markku Joutsen

+358 40 4199479

markku.joutsen@elisanet.fi